Facebook Twitter

Myśląc o pracy za granicą warto wiedzieć iż najczęściej występującą formą zatrudnienia na rynku holenderskim jest praca tzw: flex workera.
Wg definicji „Flex pracownik” jest pracownikiem, który jest zatrudniony na podstawie innej umowy niż umowa o pracę na czas nieokreślony, a mianowicie:

  • pracownik tymczasowy,
  • delegowany,
  • payroller,
  • pracownik sezonowy,
  • freelancer.

Najważniejszymi cechami takiej pracy jest brak stałej umowy o pracę z pracodawcą w miejscu pracy, w których wykonywana jest praca i brak stałego miejsca pracy.
W Holandii, od 1998 roku, ustawa o elastyczności i bezpieczeństwie (Flexwet), daje takim pracownikom ochronę prawna przed nadużyciami. Ponadto najważniejszym dokumentem regulującym tę kwestię jest układ zbiorowy pracy (CAO).

W odpowiedzi na zmieniający się rynek pracy Holendrzy starają się uczynić z elastyczności największy atut pracownika. Niesie ona możliwość nabycia doświadczenia na wielu stanowiskach pracy, wyrabia elastyczność i zwiększa odwagę podejmowania coraz to nowych zadań. Jeżeli z ofertą pracy tzw ”skoczka” połączona jest gwarancja ilości podstawowych godzin pracy taka oferta może się okazać atrakcyjniejsza od innych. Agencja T&S Group posiada właśnie taką ofertę i okazuje się ona przynosić korzyści zarówno pracownikowi jak i pracodawcy.

Ponadto, dla tych którzy śledzą trendy pracownicze, polecamy artykuł znanej blogerki z nurtu HR Penelope Trunk, podającej pięć powodów, dla których „skoczek” powinien być cenionym pracownikiem.

 

BEZPŁATNE INFOLINIE
(tylko z telefonów stacjonarnych)
Bezpłatne infolinie0 800 88 77 66 Bezpłatne infolinie0 800 88 20 20
CERTYFIKATY
Certyfikat KRAZ